Kripto borsaları arasında para transferi nasıl yapılır?

Kripto borsaları arasında para transferi nasıl yapılır?

Paribu, Binance veya herhangi bir kripto para borsasındaki varlığınızı başka bir borsaya nasıl transfer edersiniz? Biraz uğraştırıcı da olsa paranızı borsalar arasında ücretsiz bir şekilde transfer edebilirsiniz.

Öncelikle Binance ve diğer borsalarda her coin için transfer komisyon oranının farklı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu komisyonların hangi borsada hangi coinde ne kadar olduğunu görmek için aşağıdaki adres yardımcı olacaktır;

https://withdrawalfees.com/

Binance’de bu resimdeki coinlerin transferinde hiçbir komisyon alınmıyor ama örneğin BKRW denen coin sadece Binance’de var. Demek ki parayı transfer etmek için, transfer etmek istediğimiz borsada da mevcut olan bir coin almak lazım.

Resimde görüldüğü üzere NEO, 28 farklı borsada mevcut. Dolayısıyla Binance’den 28 borsa içerisinden herhangi birisine NEO transfer ettiğimizde komisyon alınmıyor.

Örneğin HitBTC’deki USDT varlığınızı Binance’e transfer etmek istediğinizde HitBTC 40 usdt (dolar) sabit komisyon istemektedir. Bu da çok yüksek bir komisyon bedeli olduğu için yukarıdaki adres üzerinden HitBTC borsası için komisyon listesine bakarak hem HitBTC’de hem de bakiyenizi göndermek istediğiniz borsada mevcut, en ucuz komisyon oranına sahip parayı bulmalısınız.

https://withdrawalfees.com/exchanges/hitbtc adresine girip baktığınızda HitBTC’deki en ucuz komisyona sahip ve birçok borsada mevcut coinlerden EOS’u satın alıp gönderebilirsiniz.

Göndermek için de sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir;

  1. Coini satın alıyoruz,
  2. Transfer etmek istediğimiz borsada aldığımız paraya gidip Deposit (Yatır) düğmesine tıklıyoruz.
  3. O bize bir adres veriyor. O adresi kopyalıyoruz.
  4. Paramızın/coinimizin olduğu borsaya geri dönüp o coinde Withdrawal’a (Çek) tıklıyoruz. Açılan bölümde kopyaladığımız adresi yapıştırıp onaylıyoruz.
    5 dk içinde öbür tarafa geçmiş oluyor.

Sonra o parayı satıp başka almak istediğiniz coin varsa alabilirsiniz.

Yorum yap!

1 yorum

  1. Buradaki komisyonlar diğer borsalarla karşılaştırmadığınız sürece yüksek zannedebilir ilk etapta. Karşılaştırdığınızda ise olumlu fark hemen görülecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir